Do konce sezony mě již čekají jen jednorázovky

Stál jsem před volbou zda poprvé startovat na Vueltě nebo se ve zbytku sezony zaměřit na jednorázové závody. Bylo to těžké rozhodování. Nakonec jsem zvolil tak trochu kompromis. Mnoho lidí tvrdí, že mít v nohách Grandtour je z tréninkového hlediska velmi důležité. Ze své zkušenosti vím, že mi to po Grandtour vždycky dobře jezdí, ale na druhou stranu se mi nechtělo trávit tři týdny v rozpáleném španělsku  na trati, která hraje do karet hlavně vrchařům. Zároveň bych  přišel o možnost stratovat na svých oblíbených závodech v Kanadě. 

Read More

Tour de Pologne

Zítra startuje týdenní etapový závod Okolo Polska. Mám na něj skvělé vzpomínky, před třemi lety jsem tu vyhrál etapu a skončil desátý v konečně klasifikaci.

Po vysokohorském soustředění v Livignu se cítím výborně a mým cílem tu bude vyhrát etapu. Bude to hodně obtížné ale předem nevylučuji ani ambice vylepšit umístění v první desítce celkového pořadí. Čekají nás čtyři rovinaté etapy a tři horské s dojezdem na kopci. Oproti minulým ročníkům chybí časovka.

Máme tu hodně mladý tým, kromě Nikiho Terpstry jsem tu nejstarší! Velké ambice bude mít také dvojnásobný vítěz soutěže o bílý trikot na Giru Bob Jungels. Ve spurtech by měl dostat šanci Davide Martinelli, který tu loni vyhrál etapu a v horských etapách určitě něco předvedou Laurens de Plus, Remi Cavagna a Max Schachmann. 

Více o závodu naleznete na http://www.tourdepologne.pl/en/ 

Ihned po Polsku se přesouvám do Holandska na Eneco Tour.

 

 

 

Amstel vyhrál Gilbert, mě vyřadil ze hry defekt

Prvotní zklamání po defektu ve špatný moment vystřídala euforie z triumfu týmového kolegy. V rozhodujícím momentu závodu, asi 40km před cílem, zrovna ve chvíli kdy odjížděla skupinka s Gilbertem jsem měl defekt zadního kola. Mechanická vozidla v tu chvíli byla daleko za roztroušeným pelotonem a po výměně defektu jsem měl již více než minutovou ztrátu..

Read More