Tour de Pologne

Zítra startuje týdenní etapový závod Okolo Polska. Mám na něj skvělé vzpomínky, před třemi lety jsem tu vyhrál etapu a skončil desátý v konečně klasifikaci.

Po vysokohorském soustředění v Livignu se cítím výborně a mým cílem tu bude vyhrát etapu. Bude to hodně obtížné ale předem nevylučuji ani ambice vylepšit umístění v první desítce celkového pořadí. Čekají nás čtyři rovinaté etapy a tři horské s dojezdem na kopci. Oproti minulým ročníkům chybí časovka.

Máme tu hodně mladý tým, kromě Nikiho Terpstry jsem tu nejstarší! Velké ambice bude mít také dvojnásobný vítěz soutěže o bílý trikot na Giru Bob Jungels. Ve spurtech by měl dostat šanci Davide Martinelli, který tu loni vyhrál etapu a v horských etapách určitě něco předvedou Laurens de Plus, Remi Cavagna a Max Schachmann. 

Více o závodu naleznete na http://www.tourdepologne.pl/en/ 

Ihned po Polsku se přesouvám do Holandska na Eneco Tour.

 

 

 

Amstel vyhrál Gilbert, mě vyřadil ze hry defekt

Prvotní zklamání po defektu ve špatný moment vystřídala euforie z triumfu týmového kolegy. V rozhodujícím momentu závodu, asi 40km před cílem, zrovna ve chvíli kdy odjížděla skupinka s Gilbertem jsem měl defekt zadního kola. Mechanická vozidla v tu chvíli byla daleko za roztroušeným pelotonem a po výměně defektu jsem měl již více než minutovou ztrátu..

Read More

Druhé místo na Brabantském Šípu

bhajoba mi jen těsně nevyšla, i tak jsme ale spokojený. Závod jsme měli z týmového hlediska perfektně rozjetý, v odskočené skupince jsme měli dva zástupce. Mě se podařilo společně s Timem Wellensem z Lotta do skupiny dojet necelý kilometr před cílem..

Read More