GP Montreal

Po závodě v Québeku čekal na Petra o něco náročnější závod v Montréalu. I přes náročnější profil dopadl tento závod velmi podobně jako závod předcházející: zvítězil Simon Gerrans z Oriky-GreenEdge a Petr Vakoč dokončil v hlavní skupině. Tentokrát však dospurtoval pro třináctou příčku a dokončil tak jako nejlepší závodník týmu Omega Pharma-Quickstep.

První dvě kola se jela velmi rychle, ale po ujetí skupiny ve složení Polanc (Lampre-Merida), Jeanesson (FDJ), Vervaeke (Lotto) a Ryan Roth (Kanada) tempo zvolnilo. Náskok skupiny pak vyrostl až na dvanáct minut, jelikož peloton neviděl ve skupině hrozbu pro výsledek závodu.

“Hodně závodníků si bylo zrovna odskočit, když Movistar začal jet tempo. Bylo to trochu absurdní, ale náročné zároveň, protože peloton byl rázem roztáhlý do několika skupin a chvíli trvalo, než se to sjelo.”

Z vedoucí skupiny vydržel nejdéle vepředu Jan Polanc, kterého čeští diváci znají ze závodů v ČR. Naplno se začalo závodit dvě kola před cílem, kdy se pokoušelo odskočit několik skupinek závodníků, Orica-GreenEdge ale udržela peloton pohromadě a zasloužila se i o dojetí Polance v posledním kole.

“V posledním okruhu se jelo už opravdu na krev. Jedna z variant byla, že pomohu Giannimu Meersmanovi do sprintu, nicméně ten kopec byl opravdu selektivní a Gianni si na něj najel docela zezadu. Někdo z kluků vepředu za to navíc vzal, takže nebyla šance, že by tam Gianni zůstal. Je to škoda, na sprint jsme mu věřili.”

Na posledním stoupání se pokoušel o sólový únik ještě mistr světa Rui Costa z Lampre, ale i jeho pokus Orica, které zbylo v závěru pět závodníků včetně Simona Gerranse, zlikvidovala. Ve sprintu pak neměl Gerrans konkurenci.

“Doufal jsem, že se mi podaří vybojovat lepší nájezdovou pozici, ale okruh byl samá zatáčka a víc jsem z toho vytěžit nedokázal. Přiznejme si, že na poziční sprintování nejsem úplně expert. Ale i tak mam ze závodu i z formy dobrý pocit.” popsal Petr výsledný dojem ze závodu.

Hned po závodech v Kanadě čeká Petra přesun do Belgie na Velkou cenu Valónska, obává se ale negativního vlivu časového posunu na jeho výsledek. Po krátkém pobytu v Praze očekává přesun do španělské Ponferrady, kde se v národním dresu zúčastní mistrovství světa v silniční cyklistice.