Odvedli jsme skvělou práci!

Kopcovitou etapu pětidenního závodu Kolem Algarve sice ovládl Brit Geraint Thomas, ale celý den určovali tempo závodníci Etixxu. Petr opět pracoval na čele pelotonu se svými týmovými kolegy a výsledkem byla dobrá pozice pro týmové kolegy Michala Kwiatkowského, Zdeňka Štybara a Tonyho Martina, kteří všichni dokončili etapu v první skupině a mají tak vynikající pozici před časovkou.

"Stejně jako včera jsem tahal už od začátku, dnes zejména s týmovým parťákem Yvesem Lampaertem. Na začátku odjela skupina, ale nepouštěli jsme ji moc daleko od sebe. Asi 50 kilometrů do cíle se začala cesta zužovat a zvedat, takže bylo dobré, že jsme byli na čele. Únik jsme pak dojeli asi 25 kilometrů do cíle."

Úsilí, které Petr ze sebe vydal, však pokračovalo, neboť vzápětí se o únik pokusila další trojice závodníků, kteří ale nezískali více, než pár vteřin náskoku. Peloton, stále vedený týmem Etixx - Quick-Step, nakonec uniknuvší závodníky dojel 15 kilometrů před cílem.

"Na desíti před finišem jsem si už vystoupil, protože jsem byl na špici v podstatě celý den. Musel jsem si udělat nové pětihodinové výkonnostní maximum, protože dneska to byla opravdu dřina a myslím, že jsem podal velmi dobrý výkon. I sportovní ředitel Tom Steels mě pochválil za skvělou práci."

V posledním stoupání dokázali na peloton získat drobný náskok Geraint Thomas a Rein Taaramäe a oba jej ve sjezdu udrželi. Nicméně skupina se třemi závodníky Etixxu, Kwiatkowským, Štybarem a Martinem, dojela pouhých 23 vteřin za vítězným Thomasem.

"Naši kluci to mají před zítřejší časovkou skvěle rozjeté, takže určitě zabojují o vítězství jak v etapě, tak o celkové vedení. Já jsem se ještě nerozhodl, jak časovku pojedu, protože jsem po dnešku docela vyčerpaný. Uvidíme, co mi řekne sportovní ředitel:"

Kolem Algarve, 2. etapa
1. Geraint Thomas (Brit./Sky) 4:59:13, 2. Taaramäe (Est.) +0:19, 3. Agnoli (Ita.), 4. Luis León Sanchéz (Špa./všichni Astana), 5. Kwiatkowski (Pol.), 6. Štybar (ČR/oba Etixx - Quick-Step) všichni +0:23 ...114. Petr Vakoč +13:17.

Celkové pořadí
1. Geraint Thomas 9:12:56, 2. Taaramäe +0:30, 3. Štybar +0:33, 4. Luis León Sanchéz, 5. Kwiatkowski, 6. Porte (Austr./Sky) ...114. Petr Vakoč +13:46.

 

 

Janek L.