Volta ao Algarve po třech etapách.

Během včerejší, téměř dvousetkilometrové etapy jsem se pořádně provětral na špici a nejspíš jsem překonal pár svých wattových rekordů. Pětihodinový určitě. Měli jsme žluťáka i ambice na další vítězství a tak to bylo na nás. Tahali jsme úplně celou etapu. Od začátku jsme kontrolovali úniky a nejdříve začal tahat Yves Lampaert, já se k němu po chvilce přidal a točili jsme se ve dvou. V posledních padesáti kilometrech ho vystřídal Julien Vermote a pak nám ještě pomohl Gianni Meersman, a to i přes to že jel ve žlutém trikotu. V závěrečném stoupání, asi deset kiometrů před cílem to již bylo na ostatních a vedli si výborně. V první skupině dojeli Zdeněk Štybar, Michael Kwiatkowski i Tony Martin. Zvítězil Geraint Thomas ze Sky sólovou jiízdou.

Dnes byla na programu časovka. I když jsem již byl mimo celkové pořadí a měl jsem za sebou náročný den, šel jsem do toho naplno. Dopoledne jsme si byli prohlédnout dvacetikilometrovou trať. První polovina byla po větru, ale pak následovala technická část přes město a závěrečných pět kilometrů se jelo proti větru, na útesu nad oceánem. Bylo to nádherné místo, ale to jsme pak během závodu neměli šanci ocenit. Na kole jsem strávil asi hodinu a čtvrt a v závěru si dal několik úseků do rychla. Nohám se moc nechtělo, ale bez pořádného rozjetí se časovka zajet nedá. V autobuse jsem se převlékl, dal si gel a kafe a už byl čas jít na ergometr. Moc jsem to nepřeháněl, strávil jsem na něm jen něco přes čtvrt hodiny a dal si pár ostrých intervalů. Na trať jsem vyrazil minutu před půl druhou. Ze začátku se mi nejelo vůbec špatně. Pravda, bylo to po větru, ale dařilo se mi držet dobré tempo. Po několika kilometrech se ale nohy probudili a začali mi únavu z předchozích dnů dávat najevo. V technické pasáži se to trochu zlepšilo. Často jsem měnil rytmus, sprint ze zatáčky a po chvilce zase lehce na brzdy. Pořád dokola, asi čtyři kilometry. Závěrečných pět kilometrů pak bylo úplné peklo. Na dlouhé rovině bylo vidět daleko před sebe a vůbec to neutíkalo. Ppočítal jsem každý metr.

Nakonec z toho bylo slušné 27. místo, jen pár vteřinek od první dvacítky a minutu osmnáct za vítězným Tonym Martinem. Kwiatok i Štyby také zajeli skvělou časovku a v průběžném pořadí jsou teď na druhém, třetím a osmém místě. 

Zítra nás čeká asi nejnáročnější etapa. 220 kilometrů s dojezdem na kopci Alto do Malhao. Stoupání měří sice jen dva kilometry, ale průměrný sklon přesahuje deset procet. Thomas má náskok 30 vteřin, ale zítra budeme útočit a pokusíme se získat celkové vítězství.