Dnes to nevyšlo, ale celkově jsem spokojen

Pětidenní závod Kolem Algarve vyvrcholil rovinným dojezdem ve Vilamouře, kterému z celého startovního pole dominoval Němec ze stáje Lotto Soudal André Greipel. Borci z Etixxu - Quick-Step se snažili dovést závod k úspěch sprintera Gianniho Meersmana, který vyhrál už první etapu. Rozjezd finiše z dobré pozice ale Petr s týmovými kolegy trochu uspěchali a nedokázali vybojovat víc, než 4. místo. Ze závodem i výkony může být tým Etixx - Quick-Step se dvěma vyhranými etapami a druhým místem celkově spokojen.

"Dneska to bylo zvlněné a i docela foukalo. Nestačilo to ale na to, aby se peloton začal nějak dělit, takže jsme dojížděli do cíle v celku. Já jsem pro změnu měl úkoly v závěru, kdy jsem měl začít rozjíždět sprint pro Gianniho tak 10 kilometrů do cíle."

I přes plné nasazení tentokrát štěstí závodníkům Etixxu nepřálo, neboť se později ukázalo, že začali rozjíždět příliš brzy a v závěru se tak před Meersmana dostali závodníci, kterým zbylo více sil. I přes to odjíždí Petr z Algarve spokojený.

"Když pominu to, až i 4. je super výsledek, tak si myslím, že jsme objeli skvělý závod. Kwiatok bojoval o celkové vítězství, které mu uniklo jen těsně, k tomu máme dvě vítězné etapy. Já jsem se svým výkonem nadmíru spokojen, ukázal jsem sobě i všem, že mám skvělou formu a jsem schopný svým úsilím pomoci rozhodnout výsledky závodů."

Z Portugalska odjíždí Petr na týden opět trénovat na Mallorku, kde využije teplého počasí a připraví se na březnové závody v Belgii. 

 

Volta ao Algarve, 5. etapa:


1. André Greipel (Něm./Lotto) 4:15:40, 2. Van Asbroeck (Bel./LottoNL-Jumbo), 3. Selig (Rus./Kaťuša), 4. Meersman (Bel./Etixx - Quick-Step), 5. Bauhaus (Něm./Bora), 6. Jans (Bel./ Wanty - Groupe Gobert) všichni stejný čas ...149. Petr Vakoč +1:19.

Celkové pořadí:
1. Geraint Thomas (Brit./Sky) 19:46:13, 2. Kwiatkowski (Pol./Etixx - Quick-Step) +0:27, 3. Machado (Port./Kaťuša) +1:11, 4. Porte (Austr./Sky) +1:14, 5. Luis León Sanchéz (Špa./Astana) +1:18, 6. Taaramäe (Est./Astana) +1:19 ...142. Petr Vakoč +34:22.

Janek L.