Časovku už jsem vypustil

Po třech krutých etapách, kdy si účastníci závodu Kolem Baskicka nic nedarovali, přišel test z nejnáročnějších - časovka. Petr už věděl, že na 18,3 km dlouhé trati nemá šanci ovlivnit svůj výsledek, jelikož jeho nejbližší soupeř zezadu, Tony Gallopin se ztrátou dvou a půl minut, odstoupil. Další v pořadí, Pawel Poljanski, ztrácel téměř čtyři minuty. Petr tak projel tratí jen tréninkovým tempem, což se možná odrazilo na výsledku denním, ne však celkovém. Skončil totiž na výborném 28. místě.

"Věděl jsem, jak na tom jsem a jestli budu 26. nebo 28. pro mě už nehrálo roli. Svůj úkol tady jsem splnil, takže nebyl důvod se zničit před ardenskými klasikami. Hned 15. mě čeká Brabantský šíp, takže jsem to objel 'volně'. První kopec jsem vyletěl a pak jsem dojel do cíle ve víceméně klidném tempu."

Petr reflektoval také poslední dvě etapy, kdy byli závodníci Etixxu velmi aktivní a snažili se zvrátit celkový průběh závodu, který neprobíhal přesně podle představ Michala Kwiatkowského. Ačkoliv se Tony Martin i David De La Cruz drali do úniku, aby eventuálně vypomohli útočícímu Kwiatkowskému, jejich úsilí kýžené vavříny nepřineslo a Michal Kwiatkowski obsadil celkově 8. příčku, přestože myslel na lepší příčky.

"Tony ukázal, že tu má opravdu dobrou formu. Po dvou etapách v úniku není divu, že v dnešní časovce byl 'až' 11. Ale ukázal, že je pro něj týmový úspěch víc, než jeho osobní, čehož si strašně vážíme. Kwiatok pak doufal, že vyhraje etapu a celkově bude do první pětky. Obojí byl strašně blízko, ale aspoň prokázal stabilní formu a my doufáme, že bude mít víc štěstí v nadcházejících klasikách. A že já byl 28.? To je takový příjemný úspěch mimoděk."

Petr pak vysvětlil, že se na den vrací do Prahy, ale hned poté odlétá zase do Belgie, aby se zúčastnil Brabatnského šípu a dalších ardenských klasik. V době, kdy poskytoval informace pro dnešní report, čekal hodinu v autobuse na odvoz na letiště, ačkoliv v autobuse už byli všichni, kdo v něm být měli.

Kolem Baskicka, 6. etapa
1. Dumoulin (Niz./Giant-Alpecin) 28:46, 2. Rodríguez (Špa./Kaťuša) +0:04, 3. Ion Izagirre (Špa./Movistar) +0:05, 4. Henao (Kol./Sky) +0:17, 5. Intxausti (Špa./Movistar) +0:21, 6. Felline (Ita./Trek) ...92. Vakoč +4:13.

Celkové pořadí:
1. Rodriguez 21:49:38, 2. Henao +0:13, 3. Izagirre +0:29, 4. Quintana (Kol./Movistar) +0:38, 5. Yates (Brit./Orica), 6. Scarponi (Ita./Astana) +1:06 ...28. Vakoč +11:36.


Janek L.