Dnešní etapa byla ještě těžší!

Dnes byla v Baskicku další extrémně těžká etapa. Celý den jsme jeli jen nahoru a dolů. Ani na chvilku jsme nezvolnili, závodilo se úplně pořád. Tony Martin to dnes zkoušel v úniku. Předvedl famózní výkon, ale na začátku závěrečného stoupání byl dojet balíkem. Tedy spíš hlavní skupinou, vepředu nás bylo už jen kolem čtyřiceti. Celý den jsem byl k ruce Kwiatkowskénu a staral se o to, abychom najeli do každého kopce na co nejlepší pozici.  Vydržel jsem s ním až do cílového stoupání, posledních pět kilometrů už ale bylo jen na něm. Bohužel to úplně nevyšlo a dojel třináctý. V průběžném pořadí ztrácí jen 30 vteřin, které bude mít šanci smazat v zítřejší (opět náročné) etapě a hlavně v závěrečné sobotní časovce.

Já dnes dojel 31. a průbežně jsem na 27. místě. Prioritou je však pomáhání Kwiatkowi.