Zpátky v tréninkovém režimu

Období volna uteklo jako voda a jsem zpět v plném tréninku. Začal jsem poměrně z ostra a to kritériem v Japonské Saitamě, kousíček od Tokia. Byl to ůžasný zážitek, atmosféra byla naprosto neskutečná, Japonci cyklistiku opravdu milují. K tomu jsem měl možnost strávit trochu času s jezdci jako je Froome nebo Sagan v mnohem uvolněnější atmosféře, než která panuje na klasických závodech. Samotný závod trval jen hodinu a půl, ale po čtyřech týdnech volna a dlouhém letu to bylo více než dost. Každý toho pak měl v cíli plné zuby. Ještě tomu předcházela krátká časovka, kterou se mi podařilo vyhrát a připsal jsem si tak na pažbu první zářez proti Fromiemu v téhle disciplíně. 

 

Pro tělo to byl samozřejmě šok, ale pak sem již pokračoval v daleko  méně intenzivním duchu. Skoro týden jsme pak s přítelkyní Barčou obcházeli úžasné budhistické chrámy, šintoistické svatyně a nekonečné Tokijské mrakodrapy. Přidal jsem k tomu trochu posilování a měl jsem z toho slušný tréninkový cyklus. Pohostinnost Japonců je naprosto ohromující a díky našemu průvodci Akimu, který dříve závodil v Čechách v týmu Experiment 23 jsme měli úžasný vhled do místní kultury (a samozrejme kuchyně) kterému se jen tak nějakému turistovi nedostane. Domů jsem se vrátil plný zážitků, nabitý energijí  a s plnou chutí do tréninku. 

 

Ještě více než dříve se teď zaměřuji na posilování. Na vytrvalosti pracuji běháním a hlavně na horském kole. Silnice si pak užiju až až. Koncem listopadu se přesouvám do Girony a pak pokračuji jeětě kousek na jih na první společné soustředění.