Druhé místo v celkovém hodnocení Tour de Provence a páté na Haut Var

O víkendu jsem úspěšně evropské sezony na Tour de Haut Var pátým místem v celkovém klasifikaci. K tomu jsem si odvezl také dres pro nejlepěího mladého jezdce. 

Po jednodenní pauze jsem pokračoval na Tour de Provence. V Úvodní, velmi náročné, etapě, jsem dojel druhý za Thomasem Voecklerem. Ten dokázal jako jedinný vzdorovat po dlouhém úniku. Pouhých sedm vteřin za ním jsem pak protnul pásku na druhém místě. 

Rovinaté závěry zbývajících dvou etap nahrávali hromadným dojezdům. A těm jsme naprosto dominovali. Ve středu zvítězil Davide Martinelli,  Gaviriou, náš tým tedy obsadil první i druhé místo.

V záverečné etapě jsme do toho dali všechno a několikrát dostali Voecklera pod tlak,  v závěru jsem byl odjetý v malé skupině a vypadalo, že by si mi přeci jen mohlo podařit svléknout Voecklera z žlutého trikotu, ale pět kilometrů před cílem nás dojeli. Ve značně zredukované skupině byl i Gaviria,  kterému jsme rozjeli spurt ve kterém s přehledem zvítězil. Já zůstal v celkové klasifikaci druhý a opět získal dres pro nejlepšího mladého jezdce. Celý tým předvedáděl skvělý výkon a Tour de Provance pro nás byla neskutčně úspěšná.

Příští start mě čeká již o víkendu, přesouvám se kousek na sever směrem k Lyonu na dva jednorázové závody Classic Ardeche a La Drome Classic