Do konce sezony mě již čekají jen jednorázovky

Stál jsem před volbou zda poprvé startovat na Vueltě nebo se ve zbytku sezony zaměřit na jednorázové závody. Bylo to těžké rozhodování. Nakonec jsem zvolil tak trochu kompromis. Mnoho lidí tvrdí, že mít v nohách Grandtour je z tréninkového hlediska velmi důležité. Ze své zkušenosti vím, že mi to po Grandtour vždycky dobře jezdí, ale na druhou stranu se mi nechtělo trávit tři týdny v rozpáleném španělsku  na trati, která hraje do karet hlavně vrchařům. Zároveň bych  přišel o možnost stratovat na svých oblíbených závodech v Kanadě. 

Nakonec jsem se rozhodl pro kombinaci Okolo Polska a BinckBanck Tour (dříve Eneco). Tyto dva těžké týdenní etapáky oddělují pouhé dva dny a celková zátěž se skoro vyrovná Grandtour. Navíc jsem byl přesvědčený, že BinckBank tour budu moct bojovat o vítězství v etapách i celkové pořadí. Bohužel to nevyšlo úplně podle představ, ale s výkony jsem spokojený a 10. místem v celkové klasifikaci jsem vyrovnal své zatím nejlepší umístění na Worldtour etapáku.

Následoval jednododenní World Tour závod v Hamburku, kde jsem si také odbyl svojí premiéru. Ve sprinterském dojezdu jsme pracovali pro Maxe Richezeho a dojel na slušném 6. místě. 

Dnes mám za sebou svůj první start na Bretagne Classic Plouay. Byl to velmi náročný závod, úzké silničky, krátká prudká stoupání a děsné vedro. Lídrem byl Phil Gilbert a my ostatní jsme měli za úkol udělat závod co nejtěžší. Asi 65 km před cílem jsem za to v krátkém kopci vzal společně s týmovým kolegou Driesem Devenynsem a společně s třemi dalšími závodníky jsme se dotáhli na původní odjetou skupinku. Náskok nám vyrostl sice nejvíce na 50 vteřin ale rozhodně jsme nebyli bez šance. 25km před cílem jsme měli k dobru asi půl minuty ale bohužel mě vyřadily ze hry křeče. Propadl jsem se zpět do již značně redukovaného pelotonu, ale bohužel jsem se z toho již nevzpamatoval a nebyl schopný udržet tempo. Závod se mi ale velmi líbil a určitě je trať na které mám šanci uspět. JIž se těším na příští ročník.

Teď mě čeká několik dní v Praze a příští víkend závodím opět ve Francii, stejně jako loni na GP Fourmies odkud rovnou pokračuji na jednorázovky do Kanady. Cestou zpět ještě stihnu GP Walonnie, kde jsem byl loni těsně druhý. Následovat by mělo mistrovství světa a zbylém programu se ještě rozhodne.