Závěrečné soustředění v Calpe

Mám za sebou poslední část předzávodní přípravy. Právě jsem se vrátil z Calpe z týmového soustředění. Sestava nebyla zdaleka kompletní, více než polovina spolujezdců již v tuto dobu závodila v Argentině a v Austrálii. Přítomna byla sestava pro jarní klasiky - Boonen, Terpstra, Vandenberg, Maes, Keisse, kteří začínají sezonu vetapákem v Quataru. Brambila, Julien Alaphillipe a Štyby začínající za čtrnáct dní v Murcii  a Julien Vermote, který stejně jako já začíná sezonu příští týden v Dubaji a také odjel ze soustředění dříve. Ostatní jezdci ještě tři dny zůstávají.

Podmínky k tréninku byly ideální. Během týdne jsem strávil přes 30 hodin na kole a několik dalších posilováním. Kromě velkého objemu byly tréninky poměrně intenzivní. Zejména závěr posledního, šestihodinové, tréninku se tak trochu zvrhl v závod. Myslím, že to nebylo vůbec na škodu a budu o to lépe připraven na svůj první letošní start. Pocity z tréninků jsou dobré a již se nemohu dočkat než opět připnu startovní číslo. 

Doma se ani moc neohřeju (nebo spíš neochladím) a již v neděli vyrazím do Spojených Arabských Emirátů. Čeká nás noční let, celý tým letí společnš přes Paříž. Do Dubaje dorazíme v pondělí brzy ráno a budeme tak mít dva dny na aklimatizaci. Čtyřdenní závod začíná ve středu. Bude se nejspíše jednat o souboj sprinterů, i když jedna z etap je zvlněná a končí krátkým prudkým stoupáním. Lídrem našeho týmu bude Mark Cavendish. Informace o závodu naleznate na strínkách www.dubaitour.com